Етър“ записа трето поредно равенство на чужд терен, като завърши

...

„Етър“ стигна само до 1:1 с „Беласица“

„ Етър “ записа трето следващо тъждество на непознат терен, като приключи 1:1 при гостуването си на „ Беласица “. Мачът на стадиона в Симитли бе гледан и от Димитър Бербатов.

Първото полувреме предложи основно игра в центъра, с доста единоборства и съвсем без обстановки пред вратите. Мартин Моран в 6-ата минута стреля мощно до гредата, а две минути по-късно Карапетров от домакините отдясно опитва удар със шпагат, само че вратарят го затвори добре и се оправи. На неприятния терен мачът продължи без положения, с изключение на един удар на Карапетров, при който топката рикошира от Мариян Иванов в корнер. Полувремето отиваше към 0:0, когато в последната минута Айвън Ангелов с хубав параболичен удар трансферира излезлия напред Нисторов – 1:0.

След почивката Емануел Луканов пусна Николай Янков и Алехандро Гонсалвес на мястото на Митев и Илиев, а по-късно и Боби Трендафилов. „ Етър “ наложи напън и през втората част доминираше. Янков в 55-ата минута насочи удар, който не затрудни вратаря. Отново Ники Янков в 63-ата минута изстреля бомбен шут, само че уцели бранител пред вратата.

В последните 20 минути натискът на „ болярите “ стана осезателен и следваха състояние след състояние. В 72-ата минута Крум Стоянов центрира отляво, само че Радослав Терзиев не съумя пред вратата да нанесе удар. Малко по-късно още веднъж Янков от фаул стреля до гредата.

Олег Димитров в 77-ата минута насочи рисков удар, само че вратарят извади в корнер. Така се стигна до 79-ата минута, когато Трендафилов бе съборен от вратаря и последва дузпа. От бялата точка Георги Ангелов бе невъзмутим и изравни – 1:1. До края „ виолетовите “ търсеха втори гол, а в добавеното време след центриране на Алехандро Живко Петков се размина с топката пред голлинията.

" Етър ": Станислав Нисторов, Крум Стоянов, Мариян Иванов (80 Кристиян Кънчев), Георги Ангелов, Радослав Терзиев, Яни Пехливанов, Калоян Митев (46 Николай Янков), Мартин Моран (58 Борислав Трендафилов), Олег Димитров, Евгений Илиев (46 Алехандро Гонсалвес), Живко Петков.
Източник: dnews.bg