Етър записа победа с 2:1 в четвъртата си контрола от

...

Етър надигра Септември в четвъртата си контрола по време на зимната пауза

Етър записа победа с 2:1 в четвъртата си контрола от подготовката над лидера във Втора лига Септември София. Съперникът бе по-атакуващият тим през първата част, само че отбраната и вратарят Мартин Величков не позволиха съществени рискове, макар че стражът на няколко пъти трябваше да се намесва.

Направените на почивката смени оживиха играта на Етър. В 47-та минута Дидис Пита центрира фалцово от корнер и бранител мазета с глава пред голлинията. Септември направи 7 смени едновременно в 63-та минута и малко по-късно получи гол. Дебютиралият за Етър Иван Василев бе съборен в наказателното поле и последва дузпа. Ловре Кнежевич с невъзмутим удар в левия ъгъл вкара за 1:0.

В 83-та минута Дидис Лутумба-Пита отляво съобразително откри Макан Сидибе, който с удар отвън пеналта и рикошет, заблудил вратаря, се разписа за 2:0. В самия завършек на мача противникът стигна до почетен гол след неточност на вратаря Ангел Мартинов за крайното 2:1.