Етър Влико Търново постигна изключително важна победа в битката си

...

Втора лига: Етър удари Славата и е на победа от елита, Монтана и Миньор с издънки

Етър Влико Търново реализира извънредно значима победа в борбата си за завръщане в елита на България. „ Болярите “ надвиха с 2:1 над Струмска популярност на стадион „ Ивайло “ в среща от 30-ия кръг на Втора лига.

По този метод „ виолетовите “ събраха 57 точки във краткотрайното класиране, на 10 пред четвъртия Спортист Своге, което значи, че при четири оставащи кръга тимът е на една победа от промоция. „ Славата “ е на 15-а позиция, в зоната на изпадащите, с 32 точки.

Етър излезе напред в резултата в 16-ата минута, когато прецизен от дузпа бе Даниел Младенов. Мартин Тошев повиши задатъка на домакините на 2:0 в 54-ата минута. Георги Станимиров върна едно попадение в 85-ата минута.

В останалите мачове Дунав Русе победи Беласица Петрич с 2:1 като посетител. Миньор Перник и Литекс Ловеч не се победиха, завършвайки 1:1, а Монтана и Янтра Габрово приключиха при нулево тъждество. Крумовград пък се наложи с 2:0 над Добруджа Добрич.
Източник: novsport.com