Етър Велико Търново постигна втора поредна победа над Локомотив Пловдив

...

Етър в битката за седмото място, Локо Пд е аут

Етър Велико Търново реализира втора поредна победа над Локомотив Пловдив и по този метод се класира за решаващия заключителен плейоф за установяване на седмия в крайното класирането. „ Виолетовите “ завоюваха с минималното 1:0 реванша на стадион „ Ивайло “. Победният гол вкара Крум Стоянов през второто полувреме.

В първата среща в Пловдив Етър завоюва с 2:0.

Георги Сърмов се опита да изненада Илко Пиргов с удар от разстояние в 14-та минута, само че не съумя да откри очертанията на вратата.

Парвиз Умарбаев нанесе отдалечен удар в 15-та минута, само че неопределено в навън.

Сърмов още веднъж се опита да откри вратата на Локомотив Пловдив с отдалечен удар в 27-та минута, само че ударът му не бе прецизен.

Пред Велко Батрович се откри добра опция в 29-та минута, само че ударът му не бе прецизен.

В 60-та минута Боджадж смъкна с глава топката към Младенов, който продължи към Батрович, който не съумя да овладее топката, а излизаше самичък против Пиргов.

Етър вкара в 63-та минута и поведе в резултата. Флорент Боджадж подаде към Румен Руменов. Лукас Масоеро се опита да почисти топката, само че тя рикошира в тялото на Руменов и попадна в Крум Стоянов, който финтира Асен Георгиев, който по-късно с доста прецизен удар вкара топката във вратата на Илко Пиргов.

Румен Руменов насочи доста прекрасен удар от границата на наказателното поле на Локомотив Пловдив в 70-та минута, само че Илко Пиргов направи акробатично избавяне.

Пред Анте Аралица се откри страхотна опция в 83-та минута, само че ударът му бе настрана от левия дирек на вратата на Христо Иванов.

В борбата за седмото място Етър ще се изправи против спечелилия от конфликта сред Ботев Враца и Славия.

Етър – Локомотив Пловдив 1:0

1:0 Крум Стоянов 63'

Етър: 1. Христо Иванов – 21. Венцислав Василев, 3. Артьом Артюнин, 16. Пламен Гълъбов, 25. Крум Стоянов – 5. Георги Сърмов, 22. Никола Колев – 11. Даниел Младенов, 8. Румен Руменов, 10. Велко Батрович – 88. Флорент Боджадж

Старши треньор : Красимир Балъков

Локомотив Пловдив: 1. Илко Пиргов – 29. Янко Ангелов, 5. Асен Георгиев, 19. Уирис, 25. Лукас Масоеро – 34. Игор Банович, 10. Парвиз Умарбаев – 61. Елитон, 91. Абделхаким Буна, 7. Момчил Цветанов – 12. Ален Ожболт

Старши треньор : Бруно Акрапович

Стадион: „ Ивайло “, Велико Търново

Съдия : Владимир Вълков