Етър Велико Търново постигна трудна, но сладка победа над Миньор

...

Етър надви Миньор и направи нова крачка към елита

Етър Велико Търново реализира сложна, само че сладка победа над Миньор Перник и записа четвърти следващ триумф пътя си към елита в дуел от 26-ия кръг на Втора лига. Трите точки по никакъв начин не пристигнаха елементарно, защото гостите още веднъж заложиха на тотална отбрана и нападателни дейности, само че в края бяха принудени да рухнат и записаха първа загуба от 6 мача насам.

Първият половин час бе равносилен, с двуостра игра и здрави единоборства, като единствено един удар на Моран в 8-ата минута мина високо над вратата. Към края на полувремето обаче „ болярите “ натикаха противника в половината му и сътвориха няколко положения. Дани Младенов изведе с глава Крум Стоянов на голова позиция, само че той не можа да нанесе завършващ удар.

Най-красивата композиция бе в 40-ата минута, когато Мартин Тошев направи двойно подаване с Младенов и излезе против вратаря, само че той съумя да избави удара. Веднага по-късно пък Бетегон бе открит непокрит и стреля, само че от дребен ъгъл и Леонтиев улови. В самия завършек на полувремето Крум Стоянов отляво с превъзходен пас откри Бетегон, който обаче стреля неопределено.

През втората част Миньор се прибра напълно в отбрана и разрушаваше играта, която неведнъж бе спирана поради паднали на земята играчи на гостите, изнервили публиката по трибуните. В 64-ата минута Мариян Иванов насочи рисков отдалечен удар, който Леонтиев съумя да извади в корнер. Още два пъти Тошев и Бетегон от близко насочваха топката към мрежата, само че бранители избиваха в корнер.

Така се стигна до 75-ата минута, когато защитата на „ чуковете “ бе матирана. След следващото безредие топката отиде у Дани Младенов, който съобразително я върна към Крум Стоянов и той от близко я прокара зад голлинията – 1:0. Чак в този момент перничани погледнаха напред, само че „ Етър “ още веднъж ги наказа. В 82-ата минута Хавиер Бетегон открадна топката, проби отдясно и откри Тошев. Блокираният от бранители голмайстор обаче съумя да я пусне към преди малко влезлия Емануил Личев и той от близко повиши на 2:0. В добавеното време можеше да стане и 3:0, като Бетегон и Тошев излязоха в чиста позиция, само че панамецът избра да стреля самичък и топката мина до гредата.

Състав на Етър: Християн Славков, Георги Ангелов, Мариян Иванов, Кольо Станев, Олег Димитров, Мартин Моран, Христо Митев, Николай Янков (36 Хавиер Бетегон), Крум Стоянов (79 Георги Александров), Мартин Тошев, Даниел Младенов (79 Емануил Личев).