Етър Велико Търново победи с 3:2 Янтра Габрово в контролна

...

Етър постигна успех над Янтра в контрола

Етър Велико Търново победи с 3:2 Янтра Габрово в контролна среща, която се игра на стадион „ Ивайло “. Първото полувреме приключи без гол, само че след подновяването на играта и двата отбора демонстрираха голова мощност.

За домакините от Етър точни бяха Ивайло Димитров, Ловре Кнежевич и Шано Буколда. Футболистите от Габрово се регистрираха с точни удари на Иван Василев и Цветелин Радев.

„ Виолетовите “ бяха без няколко изчезнали футболисти като Крум Стоянов, Николай Янков, Владислав Найденов, Валери Христов и други След почивката в игра влязоха новите попълнения в защитата Принс и Луис Кордова.

Първата част приключи без прецизен удар към двете порти, макар че етърци имаха положения. Четири удара на Мартин Тошев минаха около гредите, а за гостите един път това стори Георги Недков. През второто полувреме головете валяха един след различен. Първо обаче удар на Недков бе избавен от Ангел Мартинов.

В 56-ата минута новото попълнение Принс лиши топката в центъра, напредна и с мощен удар от отдалеченост принуди вратаря да избива, само че Ивайло Димитров с добавка сред краката му откри резултата. „ Янтра “ незабавно изравни с гол на Иван Василев за 1:1. Последваха удари на Принс и Емил Колев до гредите.

В 65-ата минута вратарят на гостите бе изпреварен от Ловре Кнежевич, който го наказа с удар в ъгъла – 2:1. Ангел Мартинов пък извади удар на Недков, само че в 74-ата минута след центриране непокритият Цветелин Радев с глава още веднъж изравни. Най-красивият гол в мача падна в 76-ата минута след триходова композиция, приключена от направилия добър мач Шано Буколда – 3:2. В самия завършек на мача техничен удар на Кольо Станев мина до гредата.

Етър: Мартин Величков, Илкер Будинов, Георги Ангелов, Мариян Иванов, Янко Ангелов, Мартин Моран, Шано Буколда, Ловре Кнежевич, Кольо Станев, Мартин Тошев (Ангел Мартинов, Ивайло Димитров, Димо Бакалов, Пламен Димов, Хавиер Бетегон, Принс, Луис Кордова).