Етър стигна до драматична победа с 2:1 Ботев Враца в

...

Божигол не бе достатъчен на Ботев Враца срещу Етър

Лудогорец с класика над Витоша
Етър стигна до трагична победа с 2:1 Ботев Враца в дуел от 18-ия кръг на Първа лига, игран на стадион " Ивайло " във Велико Търново.

Домакините построиха преднината си още през първото полувреме. В седмата минута Георги Сърмов изведе Даниел Младенов зад отбраната на гостите и крилото се разписа за 1:0, а Венцислав Василев вкара втория гол с глава в 42-та минута.

Суперзвездата на врачани Валери Божинов върна едно попадение след почивката. Вторият нападател на Ботев Петър Атанасов изведе Божигол самичък против Христо Иванов и някогашният голмайстор на Ювентус и Манчестър Сити бе прецизен.

До края на срещата домакините изпуснаха доста положения, само че можеха да позволен и тъждество в двуострия дуел.

В последна сметка резултатът се резервира 2:1 до края и Етър настигна Черно море с 27 точки. Ботев сподели, че с Божинов е различен тим и остава в борбата за Топ 6.
Източник: offnews.bg