Етър спечели драматична победа с 1:0 при гостуването си на

...

Етър триумфира в Дупница с гол в самия край и поведе класирането

Етър завоюва трагична победа с 1:0 при гостуването си на Марек в Дупница. Победното попадение вкара Уилсън Фелипе в 89-ата минута. Така " болярите " още веднъж излязоха краткотрайно отпред в класирането на Втора лига (преди мача на Спартак) и усилиха задатъка си на 6 т. пред Хебър, който бе разрушен вкъщи с 0:3 от Монтана.

Мачът стартира с опция за домакините в 4-ата минута, само че Анатоли Господинов избави. Постепенно Етър наложи превъзходство и изостри офанзивите си. В 15-ата минута " виолетовите " имаха отличен късмет да поведат - Ловре Кнежевич центрира към Кольо Станев, който стреля, само че вратарят извади в корнер. От осъществяването му Николай Янков насочи топката рисково във вратата, само че стражът още веднъж избави.
 Великов: Условията на
Великов: Условията на " Бончук " подготвят повече към борба, в сравнение с към футбол

" Ще ни бъде мъчно против Марек "

Следващата опция бе в 20-ата минута, когато последва положително центриране на Здравко Илиев към дузпата, само че Христо Димитров не можа добре да засече топката. До края на полувремето съществени рискове пред двете порти нямаше, макар че етърци държаха самодейността.

В 59-ата минута влезлият на мястото на Здравко Илиев Уилсън Фелипе откри Радослав Апостолов, който с изстрел от границата на пеналта прати топката в напречната греда.

До края домакините опитваха безреден напън, а Етър имаше нов късмет в 81-ата минута, когато хубава композиция сред Дани Младенов и Ники Янков приключи с удар на сантиметри от гредата. Голямата наслада пристигна в 89-ата минута, когато Яни Пехливанов откри Уилсън Фелипе и той с диагонален удар прати топката в мрежата - 0:1