Етър разгроми със 7:0 Партизан Червен бряг в генерална репетиция

...

Етър приключи лятната си подготовка със 7:0

Етър разгроми със 7:0 Партизан Червен бряг в генерална подготовка за първия формален мач против Левски Лом в понеделник от Втора лига. Преди дуела бе показан съставът на „ виолетовите” за новото състезание, като под аплодисментите на публиката излязоха 24 футболисти и треньорският щаб.

Веселин Великов пусна в игра два разнообразни състава през двете полувремена, като през първата част паднаха 5 гола, а след това по-младите играчи прибавиха още два. Мачът стартира с удар в гредата от гостите, само че след това в мрежата им се посипаха голове. В 9-ата минута след центриране Дани Младенов с глава трансферира вратаря Антонов за 1:0. Две минути по-късно Христо Димитров излезе самичък против стража, само че би в него. Ловре Кнежевич, който бе рожденик, си подари за празника гол след удар с десния крайник в 18-ата минута. Още в идната офанзива пък Христо Димитров технично с пета повиши на 3:0.

Четвъртият гол падна още в 22-ата минута, откакто Кнежевич се откъсна отдясно и откри пред вратата Христо Димитров – 4:0. Удар на Дани Младенов малко по-късно бе избит от вратаря, само че Радослав Апостолов посрещна топката с мощен шут от отдалеченост и повиши на 5:0. Много красива офанзива последва в 33-атга минута - Здравко Илиев центрира отдясно и Дани Младенов стреля със странична ножица, само че вратарят съумя да избие в корнер.

След почивката в игра влязоха останалите играчи, а капитанската лента постави Кольо Станев. В 50-ата минута той центрира отдясно и Христо Марков също опитва странична ножица. Нов удар на Марков бе избавен, преди в 56-ата минута Ромеш Ивей да повиши на 6:0. Нов удар на Ивей в 67-ата минута бе изваден от стража в корнер. В 70-ата минута Николай Янков с компактен удар направи резултата 7:0, след което темпото поспадна, а гостите изнесоха играта по-напред и до края нови попадения не паднаха.

“Болярите” приключват контролите с 4 победи, едно реми и една загуба, вкарали са 11 гола против позволени единствено 2 против “Левски”.

Етър: Анатолий Господинов, Здравко Илиев, Мариян Иванов, Хосе Кордоба, Атанас Кръстев, Яни Пехливанов, Радослав Апостолов, Кристиян Кънчев, Даниел Младенов, Христо Димитров, Ловре Кнежевич (Ангел Мартинов, Кольо Станев, Николай Дичев, Юлиян Райков, Николай Янков, Мартин Петков, Николас Фемиа, Борислав Марков, Калоян Митев, Ромеш Ивей, Христо Марков).