Етър постигна трета победа през зимата, след като надигра с

...

Етър с трета победа през зимата

Етър реализира трета победа през зимата, откакто надигра с 2:1 Септември в четвъртата си контрола от своята подготовка.

Софиянци бяха бе по-атакуващият тим през първата част, само че отбраната и вратарят на " болярите " Мартин Величков не позволиха съществени рискове, макар че стражът на няколко пъти трябваше да се намесва.

Направените на почивката смени оживиха играта на Етър. В 47-ата минута Дидис-Лутумба Пита центрира фалцово от корнер и бранител мазета с глава пред голлинията.

Септември направи седем смени едновременно в 63-ата минута и малко по-късно получи гол. Дебютиралият за Етър Иван Василев бе съборен в наказателното поле и последва дузпа. Ловре Кнежевич с невъзмутим удар в левия ъгъл вкара за 1:0.

В 83-ата минута Дидис Лутумба-Пита отляво съобразително откри Макан Сидибе, който с удар отвън пеналта и рикошет, заблудил вратаря, се разписа за 2:0.

В самия завършек на мача Септември стигна до почетно попадение след неточност на вратаря Ангел Мартинов.