Етър постигна победа с 3:1 срещу Янтра Габрово в третата

...

Етър спечели контролата си срещу Янтра в Несебър

Етър реализира победа с 3:1 против Янтра Габрово в третата си контрола от зимната подготовка. Проверката се игра при дъждовно време на градския стадион в Несебър, а попаденията вкараха към края на мача Ивайло Димитров и Брайън Есало.

Още в 12-ата минута след остро влизане против Моран двата тима се сдърпаха и реферът сподели червен картон на Луис Кордова.

С човек по-малко етърци стигнаха до гол, който обаче бе анулиран заради засада. Николай Янков след рейд изведе Крум Стоянов, който с удар под плонжа на вратаря прати топката в мрежата, само че страничният арбитър маркира засада. Минута по-късно Мартин Николов влезе на мястото на изгонения Кордова.

„ Болярите “ взеха решение мача с два бързи гола. В 76-ата минута Дидис Пита отляво центрира съвършено към Ивайло Димитров, който изпревари вратаря и вкара за 1:0. Само след две минути Ловре Кнежевич от дълбочина изведе Брайън Есало, който финтира бранител и вратаря и удвои. До края Мартин Величков избави удар от фаул, а етърци имаха благоприятни условия и за трети гол.

Следващата контрола на етърци по време на лагера е на 31 януари против лидера във Втора лига Септември (София).