Етър постигна класическа победа с 3:0 над Спартак (Плевен) в

...

Етър започна ударно контролите

Етър реализира класическа победа с 3:0 над Спартак (Плевен) в първата си контрола от подготовката, като „ виолетовите” имаха превес през целия мач. Александър Томаш пусна в игра 23 футболисти. Той стартира мача с Христо Иванов, Марк Едур, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Кольо Станев, Венелин Филипов, Алдаир Ферейра, Николас Фемиа, Симеон Мечев, Милчо Ангелов и Ловре Кнежевич. На вратата по 30 минути пазиха още Цветомир Цанков и Анатолий Господинов, след почивката влязоха Божидар Кацаров, Христофор Хубчев, Иван Петков, Здравко Илиев, Яни Пехливанов, пристигналият на проби Дуде Ндонгала и юношите Христо Марков, Юлиян Райков, Кристиян Кънчев и Дейвид Манолов.

Първата опция бе за Спартак, само че тя се оказа и единствена за гостите в мача - Христо Иванов улови удара на Да Силва.

След това домакините постановиха териториален превес и сътвориха много положения. Далечен удар на Алдаир мина до гредата, а доста деен по десния фланг бе Станев. В 8-ата минута той центрира остро пред вратата, само че бранител мазета пред голлинията. Отново Станев бе съборен пред пеналта, а от фаула Мечев стреля около сглобката.

В 21-ата минута Милчо Ангелов направи прекрасен рейд и центрира, само че Кнежевич бе изпреварен, а след това ново центриране отдясно на Станев бе пропуснато от Ангелов, като добавката на Мечев бе избита в корнер.

Милчо Ангелов вкара първия гол за Етър за годината. В 28-ата минута той овладя топката, напредна самичък и стреля около вратаря Ганев за 1:0. След центриране от корнер Крачунов с глава би над гредата, а хубава офанзива и пас на Алдаир отдясно приключи с нов удар с глава на Ангелов до гредата.

След почивката на терена от стартиралия състав останаха единствено чужденците Фемиа, Едур и Кнежевич. Хърватинът можеше да удвои в 47-ата минута, само че от близко би във вратаря.

Дошлият на проби Дуде Ндонгала, някогашен състезател на Ботев и Дунав, зае левия фланг. Той първо се размина с топката пред вратата, само че в 75-ата минута с техничен удар в противоположния ъгъл направи 2:0.

Етърци продължиха да натискат гостите и в 79-ата минута Иван Петков технично изведе юношата Дейвид Манолов, само че той би неопределено.

Хубава офанзива в 82-ата минута донесе третия гол – Яни Пехливанов напредна през центъра и изведе Здравко Илиев, който стреля за 3:0. До края техничен удар на Иван Петков мина до десния дирек.

В понеделник етърци отпътуват на лагер в с. Ягода, като първата контрола там е на 20 януари с Берое.