Етър победи Дунав (Русе) с 3:2 в контрола, играна на

...

Етър надви Дунав в контрола

Етър победи Дунав (Русе) с 3:2 в контрола, играна на стадион " Ивайло ".

" Виолетовите " бяха без голмайстора си Мартин Тошев, панамския национал Мартин Моран и вратаря Славков, само че в игра след травма се завърна Николай Янков. Принудително обаче бяха сменени Здравко Илиев и Яни Пехливанов.

Гостите първи откриха резултата в 18-ата минута, когато Мехмед Сабри бе изведен от дълбочина, напредна и прокара топката около вратаря Дерменджиев. Етър отговори с рисков удар на Дани Младенов до гредата, а за русенци още веднъж Сабри с глава не можа да насочи топката в опразнената врата.
 Етър ще си сверява часовника с Дунав (Русе) в петък

Проверката ще запълни паузата в шампионата поради квалификациите на националния тим

Евгений Илиев излезе самичък против стража на противника в 34-ата минута, само че ударът му бе избит с крайник в корнер. След осъществяването Христо Митев от близко прати топката в мрежата за 1:1. Вторият гол падна след доста красива бърза композиция. В 42-ата минута Георги Александров изведе Бетегон, който с едно допиране откри Даниел Младенов и опитният голмайстор засече топката за 2:1.

При третия гол за етърци Евгений Илиев напредна отдясно, Алехандро пое кълбото и откри Хавиер Бетегон, който повиши на 3:1. Само след две минути за игра с ръка в наказателното поле реферът отсъди дузпа за русенци, която Мирослав Будинов със мощен удар трансформира в гол за 3:2.
 Етър тресна
Етър тресна " вампирите ", Литекс също печели

" Болярите " се откъснаха пред преследвачите във Втора лига

Будинов в 67-ата минута за разправии със съдията получи жълт и по-късно червен картон, като дълго не искаше да излиза от терена. В последна сметка на неговото място влезе Димитров.

В 83-ата минута Янко Ангелов от центъра видя излезлия напред вратар и насочи отдалечен параболичен удар, само че топката срещна напречната греда.