Eтър победи Добруджа с 3:2 в контролна среща на стадион

...

Етър обърна Добруджа в контрола

Eтър победи Добруджа с 3:2 в контролна среща на стадион " Ивайло ", откакто губеха до 68-ата минута с 0:1. " Виолетовите " имаха превес съвсем през целия мач и стигнаха до триумфа с голове на Боби Трендафилов и два на Алехандро.

Още в 3-ата минута гостите откриха, откакто Стефан Митев проби фронтално и стреля около вратаря Мартинов - 0:1. До почивката " болярите " изпуснаха няколко гола. В 11-ата минута Младенов отляво центрира към Кристиян Кънчев, само че ударът му бе блокиран и излезе в корнер.

В 32-ата минута завърналият се след дълго неявяване заради контузия Здравко Илиев изведе съвършено Дани Младенов, чийто удар бе уловен от вратаря. Малко по-късно още веднъж Младенов от фаул стреля високо над вратата.

В 41-ата минута направилият отличен мач Алехандро насочи рисков изстрел, само че Илиев с върха на пръстите си извади топката в корнер.

Добруджа имаше още една опция в 61-ата минута, само че Христо Иванов улови удара на Чуканов. Етърци обаче продължиха да преобладават и последваха голове.

В 68-ата минута хубава композиция от Живко Петков мина през Алехандро и топката стигна до Боби Трендафилов, който технично я чукна над вратаря за 1:1. Последва пробив на Бетегон, приключил с рисков удар на сантиметри от гредата.

В 75-ата минута Алехандро бе изведен и прокара топката - 2:1. Гостите обаче пет минути по-късно изравниха, откакто центриране отляво трансферира вратаря и Божидар Чуканов засече топката за 2:2.

Етър продължи да търси успеха и първо рисков удар на Живко Петков от отдалеченост профуча до гредата, а в 85-ата минута още веднъж венецуелецът Алехандро с хубав удар под напречната греда донесе успеха - 3:2. След седмица в последната си контрола за годината " виолетовите " ще гостуват на Янтра в Габрово.