Етър отстъпи с 0:1 на Черноморец Бургас във втората контрола

...

Етър допусна загуба от втородивизионен отбор в контрола

Етър отстъпи с 0:1 на Черноморец Бургас във втората контрола на великотърновци от предсезонната подготовка. По сделка на двата клуба мачът се игра на градския стадион в Сливен.

Старши треньорът на " виолетовите " Светослав Петров даде късмет за игра на всички футболисти, които са на лагера, с изключение на Шано Буколда, който лекува травма. Именно той реализира хеттрик в мача сред двата тима, игран през есента за Купата на България и извоюван от етърци като посетители с 3:2.

Първото полувреме не предложи доста рискове към двете порти, като играта се водеше най-вече в централната част.

В игра след почивката за етърци влезе напълно нов състав. Единственият гол в мача падна в 75-ата минута в интерес на бургазлии. Тонев стреля от десетина метра, топката рикошира в бранител и излъга вратаря Величков за 1:0.

В самия край " болярите " на два пъти пропуснаха да изравнят. В 89-ата минута Крум Стоянов се откъсна и излезе самичък против вратаря, само че Нисторов избави удара му, а в идната офанзива юношата Георги Иванов стреля от дъгата, само че стражът още веднъж улови.

Следващата инспекция на " виолетовите " е в събота, когато срещат водения от Вили Вуцов втородивизионен Янтра Габрово.