Етър не успя да постигне изключително важна победа в мач

...

Спартак вярва в директната промоция след голяма драма с Етър

Етър не съумя да реализира извънредно значима победа в мач от XXXIV кръг на Втора лига. " Виолетовите " изгубиха с 1:2 като домакини на Спартак (Вн), който е директен съперник в борбата за промоция в елита. Със загубата възпитаниците на Веселин Великов продължиха черната серия и към този момент подредиха четири следващи провали.

След като и през днешния ден не стигнаха даже до точка, " болярите " съвсем се простиха с очакванията си за първото място в крайното класиране. Те изостават към този момент на 6 точки от Септември (Сф) и днешния си противник, който оглави подреждането, с равни точки със столичани.

Варненци трябваше да вършат поврат на " Ивайло ", откакто Ромей Ивееш даде задатък на " болярите " в 47-ата минута. В 68-ата минута Виктор Митев изравни, а в продължението на мача Лаур Кицану се трансформира в воин за своя тим отбелязвайки победното попадение. Великотърновци приключиха срещата с човек по-малко, откакто Мариян Иванов беше изпъден в 83-ата минута.