Етър и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в първи мач и

...

Късна дузпа зарадва Етър и разочарова ЦСКА 1948

Етър и ЦСКА 1948 приключиха 1:1 в първи мач и за двата отбора след подновяването на футболния ни шампионат. Развръзката на стадион " Ивайло " във Велико Търново пристигна в самия край, когато гостите от София бранеха с всички сили преднината си от един гол, само че след привидно безобидна обстановка, превърната от дузпа след консултация с ВАР, се простиха с вярата за три точки.

Педриньо бе разкрил за столичани в 50-ата минута с следващия си гол през сезона. Той сподели чудесно разпространение и засече пас по земя на Талис сред няколко играчи във виолетово и насочи топката в ъгъла на вратата на " болярите " за 1:0.

Само няколко минути по-късно обаче голмайсторът напусна игра поради травма.

Домакините отмъкнаха точката в последната минута на постоянното време, когато получиха дузпа. Никола Илиев застъпи резервата Ловре Кнежевич, а действието му, въпреки и несъзнателно, бе в ущърб на ЦСКА 1948.

Васимир Ел Хатиб отсъди дузпа след " асистенция " от ВАР, а Иван Василев невъзмутимо прати Даниел Наумов в противоположния ъгъл и обезпечи точката на своя отбор - 1:1.

Етър остава финален в класирането - към този момент с 10 точки в актива си, до момента в който ЦСКА 1948 е шести с 36.
Източник: lupa.bg