Етър и Локомотив София завършиха 1:1 на стадион Ивайло във

...

Етър и Локомотив София не се победиха в мач с три червени картона

Етър и Локомотив София приключиха 1:1 на стадион " Ивайло " във Велико Търново в мач с три червени картона от 32-рия кръг в Първа лига.

Двубоят стартира с минута безмълвие в памет на някогашния треньор и футболист на Локомотив София Данило Дончич, който умря ненадейно при започване на май.

Етър, който към този момент изпадна от елита, игра освободено, без напрежение и господства през първото полувреме. " Виолетовите " поведоха в 8-а минута с гол на Йоаким Карсела, който прати топката в долния десен ъгъл след центриране на Жан-Марк Тибуе.

Локомотив изравни пет минути след почивката, когато Димитър Митков осъществя след асистенция на Стив Траоре.

В 70-а минута Мартин Моран получи втори жълт картон за оборване на съдийско решение и остави Етър с човек по-малко.

Това оказа помощ на Локо да огледа по-смело в офанзива и в края играчите на Красимир Балъков упражниха напън.

В последната минута Красимир Станоев стреля рисково отвън наказателното поле, само че стражът на Етър Кристиян Секулич мазета в корнер.

В добавеното време двама играчи на Локомотив бяха изгонени - Гонсало Кардосо и Карлос Франса видяха аления цвят на картона и оставиха своя тим с девет души.