"Етър" е първият изпадащ отбор от efbet Лига през този

...

Гръмка победа на Монтана с 2:1 над Етър във Велико Търново

"Етър " е първият изпадащ тим от efbet Лига през този сезон. Това стана факт през днешния ден, откакто болярите изгубиха с 1:2 семейството си на "Монтана " кръг преди края на плейофите и към този момент нямат късмет за избавление.
Преслав Боруков откри за виолетовите в 20-ата минута. С попадения на Янко Ангелов (42 д.) и Николай Минков (91) гостите реализираха цялостен поврат, а с трите точки резервираха очакванията си за оцеляване в елита. Те ще са живи до последния кръг, в случай че по-късно през днешния ден "Ботев " (Враца) не завоюва семейството си на "Славия ".
Срещата стартира равностойно и без рискове пред двете порти. Нещата се трансформираха в 20-ата минута, когато "Етър " завоюва корнер. Последва центриране към задната греда, Макенджиев увисна, Кацаров върна топката към Боруков и голмайсторът на болярите я изпрати от метър във вратата за 1:0.
В 42-ата минута "Монтана " изравни посредством Янко Ангелов, който осъществя от дузпа. Тя бе отсъдена поради нарушаване на Христо Иванов против Росен Кръстев. Стражът на болярите не реши добре излизането си при центриране от фаул и удари футболиста на гостите, за което получи и жълт картон.
В заключителните секунди на първата част Мечев можеше още веднъж да изведе виолетовите напред, само че изстрелът му рикошира в защитник на "Монтана " и излезе в корнер.
Седем минути след почивката атрактивен шут от въздуха на Милчо Ангелов излезе в навън. "Монтана " отговори с добър независим пробив на Кики отдясно, който приключи с рисков шут от дребен ъгъл над напречнета греда.
В 79-ата минута Христо Иванов излезе неразчетено отвън наказателното си поле, Минков първи стигна до топката и го преодоля, след което опита да вкара от над 35 метра, само че ударът му не се получи и Крачунов мазета с глава.

"Етър " - "Монтана " 1:2

1:0 Преслав Боруков 20
1:1 Янко Ангелов 42 д.
1:2 Николай Минков 91

"Етър ": 1. Иванов, 83. Алдаир, 44. Кацаров, 81. Филипов, 84. Илиев, 17. Ивей, 7. Ангелов, 6. Крачунов, 99. Боруков, 16. Мечев, 23. Хубчев
"Монтана ": 30. Макенджиев, 25. Башлиев, 3. Михов, 26. Предев, 33. Цонков, 4. Терзиев, 13. Йорданов, 6. Ангелов, 19. Кръстев, 24. Кики, 11. Минков
Източник: bulnews.bg