Етър 64 спечели купата на България по хандбал при жените

...

Етър 64 тримуфира за рекорден 16 път в турнира за Купата на България по хандбал при жените

Етър 64 завоюва купата на България по хандбал при дамите за  рекорден 16-и път след безапелационна победа в мача за трофея против домакина на Финалната четворка Свиленград с 27:20 (15:9).Така девойките от Велико Търново опазиха купата си от предишния сезон.

Момичетата на Атанас Атанасов имаха самодейността през по-голямото част от срещата, а отличен мач направи националната вратарка Десислава Николова, която се отличи с редица отлични изяви в основните моменти на дуела.

" Виолетовите " се показаха солидно в защита и в 20-ата минута водеха с 10:4, като резервираха преднината си до почивката. През втората част домакините пробваха да стигнат до поврат, като съумяха да съкратят пасива си до три гола при 18:21, само че в последните десетина минути гостенките демонстрираха темперамент и не позволиха да бъдат застигнати, макар че в един миг поради санкции те трябваше да играят с две състезателки по-малко.

Данислава Петрова се отличи с 12 попадения за " виолетовите ", а Стефани Петрова способства със 7.

За Свиленград, който завоюва единствения си трофей от шампионата през 2018 година, Кристина Миланова приключи с 8 гола.

В мача за бронза носителят на купата през 2022 година и финалист от предишния сезон Бяла надви над Сливница с 37:33 (21:18). Решаваща за триумфа се оказа серия от седем следващи гола, която разреши на възпитаничките на Виктория Жосан, които са настоящите шампионки на страната, да пернат с 34:28 в 54-ата минута и до края те нямаха проблеми да удържат задатъка си.

Соня Богданова се отличи с 9 попадения за Бяла, а по 7 прибавиха Ирене Иванова, Кръстина Касабова и Кристина Иванова.

За Сливница цели 17 гола осъществя Мелина Спасова.