Етър 64 надделя над гостуващия Сливница с 34:26 (14:10) във

...

Етър 64 е последният полуфиналист в турнира за Купата

Етър 64 надви над гостуващия Сливница с 34:26 (14:10) във Велико Търново и се класира за полуфиналите на шампионата за купата на България по хандбал за дами. Рекордьорът с 13 трофея от конкуренцията доминираше през цялата среща и справедливо стигна до триумфа.

Домакините стартираха с три безответни гола и до края на изпусна водачеството в резултата, като напъните на гостенките стигнаха само до понижаване на пасива на 7:8 гола в 20-ата минута. След почивката Етър поддържаше преднина от 7-8 гола и доигра умерено дуела, макар отсъствието две от лидерките в състава Александра Замишляк и Антония Симеонова, която изтърпяваше наказване.

Най-резултатна за победителките беше Миглена Христова с 9 попадения, а Мария Спиридонава добави 7. За Сливница с 12 гола се отличи Анита Иванова. На полуфиналите на 7 март Етър ще играе против Шумен, а защитаващият трофея си Бъки ще играе против Свиленград. Домакинът на Финалната четворка ще бъде избран по-късно, като срокът за поръчки е до 20 декември, а до момента кандидатура са подали Шумен и Велико Търново.