Етър'64 победи шампиона Бъки с 25:20 (10:13) в среща от

...

Етър победи шампиона Бъки

Етър'64 победи първенеца Бъки с 25:20 (10:13) в среща от първа група във втората фаза на женското хандаблно състезание пред към 300 фенове в Двореца на културата и спорта във Велико Търново. Двубоят беше доста здрав и зрелищен, а домакините изковаха триумфа през второто полувреме.

Гостенките стартираха по-добре и в средата на първата част водеха със 7:4. Етър,спя да изравни в 20-ата минута при 8:8, само че до почивката габровки още веднъж построиха задатък от 13:10. Преднината на шампионките доближи 16:11 в 33-ата минута, след което стартира възхода в играта на Етър. Със здрава отбрана, разнородни офанзиви и отлични прояви на вратарката Десислава Николова, великотърновки последователно наваксаха пасива и в средата на втората част изравниха за 19:19.

Доминацията на великотърновки продължи и в 53-ата минута те към този момент водеха с 22:19 и до края направляваха играта. Силен мач за домакините направиха Кристиана Караманлиева с 12 гола. Соня Богданова се отличи с 4 попадения, а Данислава Петрова добави още 3. За Бъки с 8 гола най-резултатна беше Лидия Ковачева. 4 попадения вкара Мари Томова, а Мадлен Тодорова способства с 3. Свиленград е водач в класирането с 4 точки, следван от Етър с 3 точки и Бъки с 2 точки.