Естонският съдия Кристо Тохвер получи наряд от УЕФА да ръководи

...

Познат естонец ще ръководи следващия мач на Лудогорец в Лига Европа

Естонският арбитър Кристо Тохвер получи наряд от УЕФА да управлява мача сред Лудогорец и ХИК Хелзинки в груповата фаза на Лига Европа. Двубоят е в четвъртък (13 откомври) от 22:00 часа на стадион " Хювефарма Арена " в Разград.

Асистенти ще бъдат естонците Силвер Коив и Стен Клаасен, а за четвърти рефер е определен Марти Пук.

ВАР арбитър ще бъде италианецът Лука Пайрето, а негов асистент ще бъде сънародникът му Даниеле Довери.

41-годишният Кристо Тохвер към този момент е свирил мачове на българския първенец, като през предишния сезон той бе основен арбитър при домакинската загуба на " орлите " от Брага с 0:1. На 15 август 2019 година той управлява и успеха на Лудогорец над Дю Ню Сейнтс с 4:0 като посетител в третия квалификационен кръг на Лига Европа.
 Моци: Не са занимавам с ВАР, и ние сме имали искания