Еспаньол официално изпадна в Сегунда Дивисион в Испания след като

...

ОБЗОР: Еспаньол се пропука в края с Валенсия и изпадна!

Еспаньол публично изпадна в Сегунда Дивисион в Испания откакто приключи 2:2 при гостуването си на Валенсия в мача им от 37-ия кръг на Ла Лига. Каталунците водеха до продължението на мача, само че позволиха изравнителния гол в мач, в който единствено победа ги оставяше в борбата за оцеяване.Домакините поведоха първи в 38-та минута посредством Диего Лопес, който съумя да стигне пръв до противоречива топка и осъществя. Само две по-късно обаче Сезар Монтес засече теничен пас от Леандро Кабрера  и без проблеми преодоля вратаря на Валенсия. Пет минути след почивката Еспаньол направи цялостния поврат посредством Мартин Брайтуайт, който беше на вярното място в наказателното поле, с цел да изпрати топката в мрежата. В третата минута на продължението обаче Лино осъществя за " прилепите ", с което подпечата ориста на Еспаньол кръг преди края на сезона. Всички резултати от през днешния ден: Алмерия - Валядолид 0:0
Атлетик Б - Елче 0:0
Атлетико Мадрид - Реал Сосиедад 2:1
Барселона - Майорка 3:0
Кадис - Селта 1:0
Хетафе - Осасуна 1:1
Жирона - Бетис 1:2
Райо Валекано - Виляреал 2:1
Валенсия - Еспаньол 1:2