Еспаньол допусна равенство 2:2 у дома срещу аутсайдера Елче в

...

Последният Елче препъна Еспаньол в Барселона

Еспаньол позволи тъждество 2:2 вкъщи против новобранеца Елче в среща от 11-ия кръг на Примера дивисион.

Люка Бойе подаде за Пере Мила, който се разписа с глава в 11-ата минута, само че единствено 13 минути по-късно Хави Пуадо финтира отбраната на гостите и с точния си удар изравни резултата.

В 67-ата минута каталунците краткотрайно стигнаха до поврат, откакто мартин Брейтуейт се разписа след подаване на Оскар Хил.
 Удинезе със загуба от Торино

Паднаха с 1:2

Осем минути преди приключване на постоянното време Гонсало Верду изравни резултата, а надълбоко в спомагателните минути шут на Нико Мохамед от домакините се отби в гредата.

Елче няма нито една победа и остава на 20-та позиция в класирането със единствено 4 точки, до момента в който " синьо-белите " са на 13-та позиция с 10 точки.

По-късно през днешния ден Бетис приема Атлетико (Мадрид), а Барселона е хазаин на Атлетик Билбао.