Есапека Лапи ще кара за Хюндай с пълна програма догодина

...
Есапека Лапи ще кара за Хюндай с пълна програма догодина
Коментари Харесай

Хюндай намери заместник на Танак

Есапека Лапи ще кара за Хюндай с цялостна стратегия следващата година на мястото на напускащия Ойт Танак, заяви Dirtfish, като цитира свои източници в отбора. Тази година финландецът кара с лимитирана стратегия и дели третата кола на Тойота с 8-кратния международен първенец Себастиен Ожие.

2023 ще петият сезон от последните 6 за Лапи, в който той ще кара за нов тим. Той потегли от Тойота и мина в Ситроен, а по-късно в М-Спорт и след това се върна в Тойота за 2022, като през 2021 не кара.

Тази година Лапи записа три подиума в седем ралита, завоюва 14 прави и води в три от тези седем ралита.
 Ойт Танак напуща Хюндай Ойт Танак напуща Хюндай
Очакваше се, че Лапи ще пътува с Тойота за Япония, където другата седмица е последният кръг от WRC за сезона - проектът беше Есапека да кара в опознаването на правите, само че в този момент се разбра, че водачът е останал във Финландия.
 Юха Канкунен показва Тойота Ярис за WRC2 Юха Канкунен показва Тойота Ярис за WRC2
През септември Ойт Танак разгласи, че напусна Хюндай в края на този сезон, макар че има контракт с отбора до края на идната година. Предполага се, че огромният губещ от това завъртане на пазара на водачи е Андреас Микелсен, който се смяташе за любимец за мястото на Танак.
 Рованпера останал отчаян от темпото си в Испания Рованпера останал отчаян от темпото си в Испания
В същото време във финландските медии се появи информация, че най-вероятно Теему Сунинен ще получи лимитирана стратегия с третата кола на отбора следващата година плюс ще работи по развиването на Rally2 автомобила на корейската марка.
 Себ Ожие ще има нов навигатор за рали „ Япония “ Себ Ожие ще има нов навигатор за рали „ Япония “
Така се чака с цялостна стратегия следващата година за Хюндай да карат Тиери Нювил и Есапека Лапи, а третата кола да се дели сред Сунинен и Дани Сордо.

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите надпревари от MotoGP, WRC, NASCAR и Supercars, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР