Ерлинг Холанд вече е вкарал изумителните 49 гола в 49 ...

Ерлинг Холанд вече е вкарал изумителните 49 гола в 49

Ерлинг Холанд – орисан да бъде №1

Ерлинг Холанд към този момент е вкарал изумителните 49 гола в 49 мача в Бундеслигата, откогато подписа с Борусия Дортмунд. Лошата вест за съперниците е, че не посочва никакви признаци на отслабване…

За по-малко време, в сравнение с лишава на повечето от нас за обяд, норвежецът наниза първите си три попадения в първенството. Неговият 23-минутен хеттрик при дебюта против Аугсбург на 18 януари 2020 година свали предходния връх на Йоел Похянпало, който имаше потребност от половин час, с цел да стигне до първите си три попадения за Леверкузен.

свързани публикации

И от този момент Ерлинг пирува. Разписвайки се против Кьолн и Унион, той се трансформира в първия състезател, който означава 7 пъти в първите си 3 мача, в следствие 8 в първите 5 и 9 в дебютните 6. Единствената почуда е, че не опъна мрежата в последвалата загуба с 3:4 от Леверкузен, при която по подигравка на съдбата бе записал едвам първите си цялостни 90 минути.

Завърши втория полусезон на 2019/20 с 13 гола в 15 срещи – или попадения приблизително на всеки 81,7 минути. Преди това бе отбелязал 14 пъти в 16 мача за Залцбург в Австрия, продължавайки по същата тази възходяща траектория.

През 2020/21 Холанд финишира трети при реализаторите в Германия след рекордьора Левандовски (41) и Андре Силва (28), отбелязвайки 27 гола в 28 мача за първенство. Класира се макар че на втора позиция по минути за гол (89). Той в никакъв случай не е изкарвал повече от 2 мача, без да се разпише, а в самия завършек на предходната акция влезе в историята на Бундеслигата като първия състезател до 21-годишна възраст, който е постигнал общо 40 гола в първенството.

През сезон 2020/21 Холанд се разписа в 14 мача. Само в 3 от тях не съумя да вкара повече от един път (!), а против Херта при 5:2 в Берлин избухна с 4 гола за 32 минути през второто полувреме.

През новия сезон 2021/22 шоуто не престава с цялостна мощ. Взел е присъединяване в 6 мача, в които събра 2 дубъла и общо 9 попадения в Бундеслигата. Бележи приблизително на 64 минути! Освен това добави 4 асистенции, което значи, че от първия до осмия кръг е имал директно присъединяване в 13 от 22 гола на Дортмунд. И това на фона на обстоятелството, че пропусна 2 мача поради травма. Между другото това е водещ принос в лигата на този стадий от акцията.

Силният ход на младока

се придвижи и на сцената на ШЛ. През предишния сезон, наказвайки Севиля, той се трансформира в първия състезател, който се разписва повече от един път в 4 следващи срещи от Турнира на богатите. Освен това бе най-бързият, който доближава до 20 гола в ШЛ. Направи го за 14 мача. Предишният връх бе от 24 участия и се държеше от Хари Кейн. Кристиано Роналдо пък имаше потребност от 56 срещи, с цел да стигне до 20 попадения в конкуренцията на Стария континент.

Освен това Ерлинг счупи върха на Мбапе за най-доста голове в ШЛ преди навършването на 21 години. Надмина и достижението на Оле Гунар Солскяер за най-ефективен норвежец. Никой не е вкарвал с по-огромна периодичност, откогато норвежкото знамение дебютира в шампионата през есента на 2019-а.

За Купата на Германия също не изостава. В 6 мача има 7 гола, в това число 2 при успеха на финала против Република България Лайпциг през 2021-а. Добавяйки и попадението за Суперкупата, Холанд към този момент има

70 гола в 68 мача за Борусия

във всички шампионати. В същия миг на кариерата си при жълто-черните Левандовски бе вкарал единствено 24! При това бе с 3 години по-огромен. „ Ако не престава да работи в тази тенденция, Холанд може да бъде най-положителният атентатор в света”, комплименти го полякът, който към момента държи тази купа под ключ. Но въпреки всичко добавя: „ Той е още млад, вкарал е доста голове. Може да видите в очите му какъв брой е гладен да бележи. Огромен гений!”

Добавяйки попаденията в националния тим и другите клубове, той събира 131 попадения в 176 срещи. Никой в Европа не е стигал трицифрен брой на тези години, а в Южна Америка от новата история го прави единствено Неймар със Сантос и Бразилия.

Норвежецът съчетава груба мощ и скорост. Ако не престава в същия дух да има повече голове, в сравнение с мачове за Борусия, сигурно приказваме за предстоящ притежател на „ Златната топка “ и най-положителен атентатор в света.