Ерлинг Холанд разцепи мрака, като вкара пет гола във вратата

...

Холанд разцепи мрака, Сити съсипа Лайпциг

Ерлинг Холанд разцепи мрака, като вкара пет гола във вратата на Лайпциг в Шампионската лига. унищожи биковете с 7:0 в реванша от осминафинала. Така отборът на Хосеп Гуардиола се класира напред с общ резултат 8:1.

Холанд постави началото на головата си серия в 22-ата минута от дузпа. Само 78 секунди по-късно норвежецът направи 2:0. Той оформи хеттрика си в добавеното време на първата част.

Гюндоган вкара за 4:0 малко след почивката. После Холанд се разписа още на два пъти – в 53-ата и в 57-ата минута. Малко по-късно Гуардиола го смени. Норвежката машина приключи.

Той стана третият състезател с пет гола в един мач от Шампионската лига. Преди него това са правили Лионел Меси (2012, Барселона против Байер Леверкузен) и Луис Адриано (2014, Шахтьор Донецк против БАТЕ Борисов). Нападателят има общо 33 попадения в Шампионската лига – повече от Ариен Робен (31), Уейн Рууни,  Самюел Ето’о и Кака (по 30).

Холанд има към този момент 39 гола през сезона – това е нов клубен връх за Сити. Досегашния се държеше от Томи Джонсън с 38 през сезона 1928/29 година
В добавеното време Кевин де Бройне вкара за 7:0. Това беше и последният удар в дуела. Сити приключи срещата с общо 23 удара, от които 16 точки.
Мачът обаче се развиваше напълно друго до първия гол. Дузпата за него беше супер противоречива, тъй като топката срещна ръката на бранител след колосално безредие, а ударът беше от напълно близка отдалеченост.
При 2:0 имаше друга противоречива обстановка. Лаймер се откъсна самичък против вратаря на Сити Едерсон, който го фаулира. Реферът обаче сподели жълт картон на Лаймер за симулация.
Източник: flashnews.bg