Ерлинг Холанд донесе победата на Манчестър Сити с 2:1 над

...

Сити обърна Дортмунд, Меси постави рекорд

Ерлинг Холанд донесе успеха на Манчестър Сити с 2:1 над Борусия Дортмунд. Норвежецът наказа някогашния си отбор и към този момент има. Така той сложи и нов връх за най-млад футболист, разписал се против някогашен собствен отбор.

Сити имаше доста сложен мач и дълго време нямаше прецизен удар. Борусия поведе в 56-ата минута посредством британския национал Джуд Белингам. В 80-ата минута бранителят Джон Стоунс изравни. Четири минути по-късно Холанд направи 2:1 с третия прецизен удар.

В другия мач от групата Копенхаген и Севиля приключиха 0:0.

също стигна до триумф с късни попадения. Шампионът на Европа надделя с 2:0 Лайпциг. Федерико Валверде и Марко Асенсио се разписаха в последните 10 минути.

ПСЖ пък направи поврат за 3:1 против Макаби Хайфа като посетител. Головете за ПСЖ вкараха трите звезди – Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар.

С попадението си Меси сложи два върха. Той стана футболистът, вкарвал на най-вече разнообразни противници в Шампионската лига. Той към този момент има попадения против 39 тима от 19 страни. Освен това Меси към този момент има голове в 18 следващи сезона в Шампионската лига.

В същата група Бенфика обърна Ювентус с 2:1 в Торино. ПСЖ и португалците имат по шест точки, а Ювентус и Макаби са без точки.