Ерлинг Халанд се притече на помощ на Манчестър Сити, когато

...

Ерлинг Халанд пристигна на помощ за Манчестър Сити, докато шампионите победиха Брентфорд

Ерлинг Халанд се притече на помощ на Манчестър Сити, когато първенците от друг цвят реализираха нервна победа с 1-0 над Брентфорд във Висшата лига във вторник.

Плодовитият норвежец, който отхвърли голям брой шансове при разочароващото тъждество с Челси през уикенда, се завърна във форма, откакто излезе от безизходицата в напрегната среща на стадион Етихад след 71 минути.

Победата издигна Сити над Арсенал на второ място в таблицата, на една точка зад водача Ливърпул, откакто изигра същия брой мачове в това, което се обрисува да бъде напрегната борба за купата.

Сборът на Пеп Гуардиола преобладаваха през първото полувреме, само че вторият интервал се оказа разочароваща спекулация, до момента в който Хааланд не се освободи от отбраната на пчелите, с цел да вкара добър свършек.

Брентфорд беше последният тим, който победи Сити вкъщи през ноември 2022 година и, откакто също ги тества при загуба с 3-1 по-рано този месец, още веднъж им сътвори проблеми.