Ердоган говори пред журналисти преди да замине за Саудитска Арабия

...
Ердоган говори пред журналисти преди да замине за Саудитска Арабия
Коментари Харесай

Ердоган: Въпреки че Русия спря зърнената сделка, Путин иска този хуманитарен мост да работи

Ердоган приказва пред публицисти преди да замине за Саудитска Арабия от истанбулското летище " Ататюрк ". Той разяснява решението на Москва да прекрати присъединяване си в съглашението за експорт на зърно от украински пристанища.

Малко по-рано представителят на Кремъл Дмитрий Песков разгласи, че споразуменията по зърнената договорка към този момент не работят и тя е спряна. 

" Всъщност черноморските съглашения престанаха да важат през днешния ден. Както президентът на Руската федерация сподели по-рано, крайният период е 17 юли. За страдание частта, която се отнася до Русия, не е изпълнена до момента. Следователно действието й е прекъснато ", изясни Песков.

 

Може би в това време ще предприемем стъпки от наша страна, като проведем телефонен диалог с Путин, без да чакаме август, уточни турският президент.

Ердоган съобщи неотдавна, че чака Путин да посети Турция през август, прибавя Българска телеграфна агенция.

Турският водач сподели през днешния ден още, че външният министър на Турция Хакан Фидан ще организира диалози с съветския си сътрудник Сергей Лавров по отношение на " договорката за зърното ".

Нашият външен министър ще организира диалози със своя сътрудник от Руската федерация през днешния ден. Надявам се, че бързо ще преодолеем дистанцията, съобщи Ердоган.
Източник: dir.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР