Епидемията от морбили в Южна Каролина приключи, след като разболя близо 1000 души
Епидемията от морбили в Южна Каролина — най-лошата в Съединени американски щати от повече от 35 години — завърши, оповестиха държавни здравни чиновници в понеделник.
В неделя щатът мина прага от 42 дни без нови случаи, свързани с епидемията. В последна сметка 997 души са се разболели от заболяването, предотвратима с ваксина, от октомври и най-малко 21 от тях са били приети в болница въз основа на доброволни отчети до страната. Държавните здравни чиновници пресмятат, че отговорът на епидемията е коствал 2,1 милиона $.
„ Огнището беше локализирано най-вече в една област на един окръг и в никакъв случай не се популяризира в цялата страна, с помощта на навременните следствия, идентифицирането на изложените и желанието на хората да си останат у дома “, сподели доктор Едуард Симър, краткотраен шеф на Министерството на публичното опазване на здравето на Южна Каролина.
Морбили е един от най-заразните вируси, познати на медицината. Повечето се възвръщат след висока температура, кашлица, хрема и издайнически о...
Прочетете целия текст »




