Енигма Фойерверк победи Фаб Файв с 79:74 най-интересния двубой, който

...

Енигма спечели дербито с Фаб Файв, големи разлики в останалите региони

Енигма Фойерверк победи Фаб Файв с 79:74 най-интересния дуел, който бе и единствен от район Запад на ББЛ А група. Срещата се изигра в „ Овергаз Арена “ в София. Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме. След серия от обрати първоначално, баскетболистите в черно-бели екипи поведоха с 23:17 след 10 минути игра, само че доста мощна втора четвърт даде преимущество на противника им на почивката – 40:33 след 18 точки досега на Кирил Райков. Енигма дръпна и с двуцифрен задатък след паузата, а преди решителната четвърт водеше с 59:51. Разликата скочи до 15 в оставащото време и макар че Фаб Файв съвсем я заличи в края, до нов поврат не се стигна.

Кирил Райков записа 31 точки и 10 битки за спечелилите, като игра без промяна. Христо Николов се регистрира с 27 точки, 9 битки и 7 асистенции, а Иво Славчев има 10 точки и 9 битки. За противника Георги Христов означи 15 точки, с 13 е Денис Петков, по 12 имат Георги Кръстев (8 борби) и Стефан Янев.

В район Юг Вихър Айтос се наложи над Локомотив Пловдив със 78:57, откакто водеше през множеството време в зала „ Иван Симеонов “ в Пазарджик. Баскетболистите на Дечо Коешинов на процедура си свършиха работата още до почивката. Те се откъснаха с 24:8 след 10 минути игра, а в края на полувремето водеха 43:20. Разликата от 23 точки се резервира и преди заключителната четвърт и макар че Локомотив се приближи до 14 в нея, Вихър нямаше проблем да завоюва. Победителите имаха преимущество най-много в подкошието, а също така противникът им изпусна 17 наказателни удара в срещата.

Стоян Милчев приключи срещата с трипъл-дабъл от 30 точки, 12 битки и 11 асистенции, а мощен мач направи и Стоян Петков, който се регистрира с 24 точки и 23 битки, 11 от които в нахлуване. За противника Аврам Андреев вкара 17 точки, с 15 е Николай Петков, 10 има Михаил Андреев, а Грегоар Крийг овладя 20 битки.

Дунав Русе записа безапелационна победа на собствен терен против намиращия се след него в класирането на район Център отбор на Чардафон със 101:66. Успехът бе четвърти следващ за водения от Руслан Русев отбор. Единствено началните минути на срещата бяха равностойни, след което русенци започнаха да усилват преднината си. Тя стана двуцифрена още след първата част – 27:15, а на почивката Дунав водеше с 50:27. Въпреки огромната разлика, те не понижиха темпото и преди последната четвърт към този момент бяха напред с 33, като направляваха темпото до края.

Седем от баскетболистите на Дунав приключиха с двуцифрен актив, като Теодор Трифонов бе най-резултатен с 18, а също така записа 8 точки и 6 битки. С 13 е Николай Николов, Стоян Чешмеджиев има 12. За Чардафон 18 точки означи Ростислав Тончев, с 10 е Димитър Радев, а Цветан Тодоров овладя 14 битки.