ЕНЕРГО-ПРО: Няма сгрешени януарски сметки, потреблението на ток расте
ЕНЕРГО-ПРО не е открило сбъркани фактури за януари, оповестяват от сдружението в публична информация до медиите. От компанията акцентират, че все още няма установени несъответствия при издаването на сметките към клиентите.
Според данните на сдружението за втората отчетна група, обхващаща към 279 000 семейства, през февруари се регистрира растеж в потреблението на електрическа енергия по отношение на януари. Общото ползване доближава близо 148 млн. кВтч при малко над 137 млн. кВтч месец по-рано, което е нарастване от 7,38%.
Средното ползване на домакинство също нараства – от 493 кВтч през януари до 529 кВтч през февруари. Това води до нарастване от 7,19% в междинната сметка, която доближава 71,12 евро по отношение на 66,35 евро месец по-рано.
Спрямо февруари 2025 година нарастването е още по-съществено – междинното ползване е с над 20% по-високо, а междинната сметка е повишена с близо 24% на годишна база.
" Основната причина за по-високите стойности е по-интензивното потребление на електрическа енергия през зимните месеци най-вече за отопление, осветяване и ежедневни битови потребности.
Посочените стойности са междинни и не могат автоматизирано да се ползват към всяко съответно домакинство, защото потреблението е самостоятелно.
Към сегашния миг в ЕНЕРГО-ПРО не са открити сбъркани януарски фактури или несъответствия при издаването на сметки към клиенти. Системата за отчитане на сдружението е изцяло автоматизирана и работи с висока степен на точност, като данните се подават и обработват автоматизирано, което минимизира опцията за човешка неточност. ", оповестяват от Дружеството.
" В случай че обособен клиент има подозрение по отношение на начислената сума, той може да подаде сигнал или тъжба за инспекция. Всеки съответен случай се преглежда самостоятелно. При определяне на противоречие дължимата сума се възвръща, като се прави посредством приспадане от идната фактура, показват от компанията. ", споделят още от там.
Според данните на сдружението за втората отчетна група, обхващаща към 279 000 семейства, през февруари се регистрира растеж в потреблението на електрическа енергия по отношение на януари. Общото ползване доближава близо 148 млн. кВтч при малко над 137 млн. кВтч месец по-рано, което е нарастване от 7,38%.
Средното ползване на домакинство също нараства – от 493 кВтч през януари до 529 кВтч през февруари. Това води до нарастване от 7,19% в междинната сметка, която доближава 71,12 евро по отношение на 66,35 евро месец по-рано.
Спрямо февруари 2025 година нарастването е още по-съществено – междинното ползване е с над 20% по-високо, а междинната сметка е повишена с близо 24% на годишна база.
" Основната причина за по-високите стойности е по-интензивното потребление на електрическа енергия през зимните месеци най-вече за отопление, осветяване и ежедневни битови потребности.
Посочените стойности са междинни и не могат автоматизирано да се ползват към всяко съответно домакинство, защото потреблението е самостоятелно.
Към сегашния миг в ЕНЕРГО-ПРО не са открити сбъркани януарски фактури или несъответствия при издаването на сметки към клиенти. Системата за отчитане на сдружението е изцяло автоматизирана и работи с висока степен на точност, като данните се подават и обработват автоматизирано, което минимизира опцията за човешка неточност. ", оповестяват от Дружеството.
" В случай че обособен клиент има подозрение по отношение на начислената сума, той може да подаде сигнал или тъжба за инспекция. Всеки съответен случай се преглежда самостоятелно. При определяне на противоречие дължимата сума се възвръща, като се прави посредством приспадане от идната фактура, показват от компанията. ", споделят още от там.
Източник: moreto.net
КОМЕНТАРИ




