Емполи се класира за осминафиналите в турнира за купата на

...

Емполи елиминира Верона и си осигури среща с Интер на 1/8-финалите за Купата на Италия

Емполи се класира за осминафиналите в шампионата за купата на Италия след победа с 4:3 като посетител на Верона.

На стадион "Бентегоди " Емполи водеше с 4:1, в средата на втората част, само че позволи два гола в края и направи трагични последните минути на срещата.

Андреа Ла Мантия изведе Емполи в резултата в 15-а минута, само че три минути по-късно Верона изравни посредством Матео Канчелиери.

Емполи нанесе своя удар в средата на втората част с две попадения на Леонардо Манкузо и един на Недим Байрами.

Късен взлом на Верона докара до две попадения на Иван Илич и Антонио Рагуза.

В добавеното време създателят на първия гол за Емполи Ла Мантия получи червен картон, само че в края гостите удържаха нежната си преднина и се класираха за осминафиналите, където ще срещнат първенеца Интер.