Емполи победи Наполи с минималното 1:0 в мач от 12-ия

...

Емполи надхитри шампиона Наполи с гол в добавеното време

Емполи победи Наполи с минималното 1:0 в мач от 12-ия кръг на Серия А. Резервата Виктор Коваленко означи победния гол.

През първото полувреме домакините имаха положителни благоприятни условия да открият резултата, само че не съумяха да материализират своя напън на стадион " Диего Армандо Марадона " в Неапол. Етрит Бериша избави удар на Франк Ангиса, а попадение на Джовани Симеоне не бе зачетен поради засада.

След почивката първенците мъчно създаваха рискови обстановки в напред във времето, до момента в който гостите търпеливо изчакваха своя миг. Хвича Кварацхелия създаваше проблеми на противниковата защита само че Етрит Бериша още веднъж бе на равнище и отрази изстрела му.

В първата минута от добавеното време появилият се от аварийна пейка Виктор Коваленко насочи фалцов удар в горния отдалечен ъгъл и подпечата триумфа за отбора си.

Наполи остава на 4-ата позиция в класирането с актив от 21 точки. Емполи се измъкна от зоната на изпадащите, изкачвайки се до 17-ото място в подреждането с 10 пункта.