Елизара Янева продължава впечатляващото си представяне и се класира за

...
Елизара Янева продължава впечатляващото си представяне и се класира за
Коментари Харесай

Нов успех за Елизара Янева в Манчестър


Елизара Янева продължава впечатляващото си показване и се класира за четвъртфиналите на сингъл на шампионата на твърда настилка в зала в Манчестър с награден фонд 40 000 $.

18-годишната българка се наложи във втория кръг с 6-3, 4-6, 6-1 над представителката на домакините Емили Апълтън. Двубоят продължи час и 47 минути.

Янева проби за 3-1 в първия сет и резервира преднината си за крайното 6:3. Втората част бе доста по-оспорвана, а британката съумя да изравни сетовете с единствения си пробив в десетия гейм. В решителния трети сет обаче българката показва по-голямата си класа – поведе с 4-0 и без проблеми затвори мача с безапелационното 6-1.

На старта на шампионата Янева реализира впечатляваща победа над поставената под №6 в схемата Нома Акугуе от Германия, която заема 269-о място в международната класация.

В мач за място на полуфиналите българката ще се изправи против победителката от дуела сред втората сложена Катрин Себов (Канада) и Хана Клугман (Великобритания).
Източник: tenniskafe.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР