Елизара Янева отпадна на полуфиналите на турнира от ITF за

...
Елизара Янева отпадна на полуфиналите на турнира от ITF за
Коментари Харесай

Елизара Янева отпадна на полуфинал на „Goto Diamonds Cup в ...

Елизара Янева отпадна на полуфиналите на шампионата от ITF за дами в Пазарджик „ Goto Diamonds Cup ". Състезанието има награден фонд от по 40 хиляди $. Сед осем следващи победи на кортовете на Търговска колегия „ Фаворит " 18-годишната пловдивчанка загуби от седмата в схемата и номер 320 в ранглистата на WTA Лаура Самсон (Чехия) след 6:2, 6:4.

Двуоят продължи час и 134 минути, като Янева имаше нас на два пъти да пробие Самсон при 4:5 във тротия сет, само че чехкинята се избави и затвори мача.

За достигането си на полуфинала си Елизара ще получи $1842 и 20 точки за ранглистата, а Самсон - $3395 и 33 точки.

Финалът на следващия ден е сред Самсон и испанката Анрдеа Лазаро Гарсия (номер 2 в схемата), победила втората Деспина Папамихаил след 3:6, 6:3, 6:2.

Във финала на двойки Лиа Каратанчева и гъркинята Сакералиди победиха румънката Бертеа и рускинята Лодикова след 6:7(5), 6:4, 10:5. За триумфа Каратанчеав и партньорката и ще си поделят $2295 и 50 точки за ранглистата.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР