Елица Костова спечели втора поредна титла на турнирите от веригата

...

Елица Костова с втора титла от UTR Pro Tennis в Пазарджик

Елица Костова завоюва втора поредна купа на шампионатите от веригата UTR Pro Tennis Tour в Пазарджик.

Във финалната среща Костова победи с 6:1, 6:3 Дария Семенистая (Латвия).

В спор за петото място Денислава Глушкова се наложи над румънката Силвия-Мария Костаче със 7:6(4), 6:1.

В мач за деветата позиция Катерина Димитрова победи Габриела Михайлова 6:2, 6:1

Всеки един от шампионатите от веригата UTR Pro Tennis Series е с награден фонд от 20,000 $, който се разпределя сред всички участници в главната скица на съответния шампионат. Тенисистките са разпределени в четири групи от пет състезателки. Във всяка група се играе всеки против всеки във формат 2 от 3 сета. Победителките от всяка група се класират за полуфиналите, вторите в класирането спорят за систематизиране на пето-осмо място и така нататък

Мачовете се играха въз основата на Тенис клуб " Фаворит ", град Пазарджик.

България е първата страна в Централна и Източна Европа, която получава правото да семейства на тази конкуренция. Тази верига надпревари за мъже и дами се провежда и управлява от американската компания Universal Tennis LLC. Преди женските шампионати България провежда и два шампионата за мъже от веригата UTR Pro Tennis Tour.
Източник: marica.bg