Елица Костова се класира на четвъртфиналите на турнира по тенис

...

Елица Костова на четвъртфинал в САЩ, Сесил Каратанчева отпадна

Елица Костова се класира на четвъртфиналите на шампионата по тенис на твърди кортове в Тайлър, Тексас (САЩ) с награден фонд 80 хиляди $, като се наложи с 6:4, 5:7, 7:5 над Виктория Дювал от (САЩ), която е номер 239 в света.

Срещата мина през голям брой обрати и продължи 2 часа и 38 минути. В първата част Костова изоставаше с 3:4 и пробив, само че завоюва идващите три гейма за 6:4. Във втората част функциите се размениха. Елица имаше преднина от 5:3 и сервираше за мача, само че загуби идващите четири гейма за 5:7. В третата решителна част Костова губеше с 4:5 и пробив, само че съумя да завоюва идващите три гейма, а с това и мача. За класирането си на четвъртфинал Костова завоюва 21 точки за международната класация.

Костова продължава и на двойки, като в тандем с Улрике Ейкери (Норвегия) победиха с 6:0, 6:3 Софи Ейбрамс (САЩ) и Жулиа Вюлпио (Франция).

Сесил Каратанчева отпадна във втория кръг - 2:6, 2:6 против Чаала Буюкакчай (Турция) за 77 минути игра.
Източник: bnr.bg