Елитният Брайтън се класира за 1/4-финалите на ФА Къп, след

...

Първият гол на Ашли Коул в Англия от повече от шест години не стигна на Дарби Каунти

Елитният Брайтън се класира за 1/4-финалите на ФА Къп, откакто победи с 2:1 Дарби Каунти на " Амекс Стейдиъм ". Антони Нокер (33') и Юрген Локадия (45') дадоха преднина на " чайките ", а Ашли Коул (81') осъществя първото си попадение в Англия от септември 2012 година.

Крис Хютън бе направил цели осем промени спрямо последния мач на Брайтън, като само Дъфи, Стивънс и Локадия резервираха местата.

Дарби стартира без Лоурънс и без Кинг, който няма право да играе за " овните " в шампионата за Купата на Англия.

Домакините бяха доста по-добрият тим през първото полувреме и справедливо се отдръпнаха на отмора с два гола задатък. Антони Нокер откри резултата в 33-тата минута, когато получи от Бисума и стреля в ъгъла - 1:0. В добавеното време на първата част Брайтън удвои задатъка си. Бисума преодоля Хъдълстоун, стреля към далечния ъгъл. Топката рикошира в гредата, а Локадия направи добавка за 2:0.

Лампард направи двойна промяна на почивката, включвайки Коул и Мериът. " Овните " заиграха по-добре при започване на второто полувреме, само че не успяваха да основат чисти положения. В 71-вата минута Роос избави Дарби от трети гол, откакто мазета рисков удар на Нокер.

В 81-вата минута Ашли Коул въпреки всичко понижи резултата. Йозефсоон падна в наказателното поле, претендирайки за дузпа, само че в този миг Бърн почисти настрана, пращайки топката на главата на Коул, който откри опразнената врата от към 15-ина метра. Това бе първи гол на ветерана в британския футбол от септември 2012 година.

До края нямаше нови попадения и Брайтън справедливо се класира за 1/4-финалите на Купата на Англия.

ФА Къп 5 кръг, събота 16 февруари  Брайтън 2:1краен резулат  Дарби Каунти