Елитните ни тимове до 15 и 17 години от Академия

...

Равенство и незаслужена загуба за елитните тимове на ЦСКА срещу Черно море

Елитните ни отбори до 15 и 17 години от Академия ЦСКА записаха тъждество и проваляне при днешното си посещение на Черно море във Варна.

В първия мач за деня от елитната юношеска група до 15 години момчетата, водени от старши треньора Румен Трифонов демонстрираха добра игра, само че не съумяха да отбележат гол и приключиха наедно 0:0 с връсниците си от Черно море.

Във втория дуел от елитните шампионати, който се игра през днешния ден в морската ни столица ЦСКА U17 отстъпи с 1:2 на връстниците си от Черно море.

През първото полувреме младите армейци направляваха играта още от самото началото на срещата и изцяло справедливо поведоха в резултата в 25-тата минута. Попадението пристигна след добре построена офанзива, при която Димитър Петров изведе Христослав Ячев самичък против вратаря и той откри резултата с прекрасен изстрел. След гола момчетата на треньора Мартин Стоянов продължиха да бъдат по-активния тим, само че в края на полувремето Черно море съумя да изравни. До изравнителното попадение се стигна след центриране от директен свободен удар, при което се получи безредие в наказателното поле, от което се възползва неприятелски състезател и съумя да се разпише за 1:1. При този резултат двата състава се отдръпнаха на отмора.

Второто полувреме още веднъж стартира по-силно за алените, които направляваха играта и търсиха попадение, само че не съумяха да се разпишат. При една от редките си контраатаки Черно море стигнаха до втори гол. След него ЦСКА U17 заигра още по-атакуващо в и продължи да основава рискови обстановки пред вратата на „ моряците “, само че един път топката срещна гредата, а в други 3-4 обстановки като по знамение не се стигна до изравнителен гол. По този метод отборът ни, макар че надигра своя конкурент, в последна сметка  отстъпи с 1:2 като посетител на Черно море във Варна.

Стартов състав на ЦСКА U15: 12. Денис Спасов (в), 2. Иван Андонов, 5. Самуил Барабанов, 4. Веселин Бачев (к), 11. Илия Гутурански, 6. Александър Георгиев, 18. Давид Георгиев, 17. Никола Кръстев, 7. Валентино Върбанов, 8. Мартин Андонов, 16. Кирил Манчев.

Резерви: 1. Георги Стоянов (в), 13. Николай Ценов, 14. Делян Воденичаров, 9. Калоян Пулев, 19. Божидар Илиев, 15. Христиан Петков, 3. Петков Аврамов.

Стартов състав на ЦСКА U17: 1. Георги Гергинов (в), 2. Димитър Христов, 5. Тодор Цонев, 6. Димитър Петров, 9. Христослав Ячев, 10. Кирил Георгиев (к), 11. Александър Кожухаров, 14. Радослав Узунов, 17. Тарек Жензарли, 19. Александър Благовестов, 20. Венцислав Иванов.

Резерви: 12. Габриел Петковски (в), 4. Алексей Раданов, 15. Божидар Петров, 16. Дилян Стойчев, 18. Теодорос Томарас.
Източник: novinata.bg