Почина звезда от култовия филм Магьосникът от Оз
Елейн Мерк Биндер, една от последните живи актриси, които са играли една от Мънчкин във филма " Магьосникът от Оз " е умряла, оповестява Daily Mail, написа " Фокус ".
Мънчкините населяват страната на дребните хора, които посрещат Дороти и нейните спътници, когато те идват в Страната на Оз.
Елейн Мерк Биндър умря на 94 години, а гибелта й е доказана от щерка й Анет Филипс.
Елейн е едвам на осем години, когато се снима във филм от 1939 година Тя е едно от осемте деца, които танцуват и пееха като част от ансамбъла на Мънчкините.
Говорейки за прослушването си за MGM през 1938 година, Елейн си спомня: " За мен беше ужасно. Това беше първото ми огромно прослушване за огромно студио. “
" Почувствах облекчение, когато Бъд сподели на режисьора: " Тя е ОК ". Не се наложи да се представям като другите. И ме избраха като една от осемте, които ще танцуват и пеят ".
" Магьосникът от Оз " е американски музикален фентъзи филм от 1939 година, продуциран от Метро-Голдуин-Майер. Базиран на романа от 1900 година " Вълшебникът от Оз " от Лиман Франк Баум, филмът е режисиран главно от Виктор Флеминг, който напуща продукцията, с цел да поеме " Отнесени от вихъра ".
Във кино лентата вземат участие звезди като Джуди Гарланд, Франк Морган, Рей Болджър, Бърт Лар, Джак Хейли, Били Бърк и Маргарет Хамилтън.




