Елена Рибакина се превърна в последната 1/2-финалистка в тазгодишното издание

...
Елена Рибакина се превърна в последната 1/2-финалистка в тазгодишното издание
Коментари Харесай

Рибакина стана последната полуфиналистка и разплака домакинската публика

Елена Рибакина се трансформира в последната 1/2-финалистка в тазгодишното издание на влиятелния шампионат Индиън Уелс в Съединени американски щати от сериите WTA-1000. Състезателката от Казахстан изхвърли от конкуренцията представителката на домакините Джесика Пегула след 6:1 7:6(4) за 90 минути.

В спор за място на огромния край Рибакина ще срещне деветата в света Джесика Пегула, която сервира огромната изненада и отстрани втората в международната класация Ига Швьонтек след победа в три сета с 6:2 4:6 6:4.

Това бе второ оскърбление за домакинската аудитория за довечера, откакто по-рано в мъжкия шампионат Яник Синер се разправи с различен американец Лърнър Тиен. Така няма да има тенисист от Съединени американски щати нито при мъжете, нито при дамите във финалната четворка.

Световната номер три стигна до успеха след седем аса, а нейната съперничка също се показа добре при осъществяването на началния си удар, откакто американката не направи нито една двойна неточност. Рибакина показва психическа резистентност в верните моменти и след поредност в играта си нокаутира Пегула, реализирайки три от четирите си благоприятни условия за пробив. Състезателката от Съединени американски щати пък направи единствено един пробив, макар че имаше общо пет шанса да го направи в хода на дуела.

Това бе общо осмият конфликт сред двете тенисистки, а Рибакина записа пети пореден триумф против Пегула и към този момент води в съперничеството им с 5-3 победи.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР