Елена Остапенко надигра убедително Даря Касаткина с 6-3, 6-2 и

...

Остапенко спечели в Аделаида, Наваро – в Хобарт

Елена Остапенко надигра безапелационно Даря Касаткина с 6-3, 6-2 и завоюва купата в Аделаида. Турнирът от сериите WTA 500 e с награден фонд 922 573 $. Това е пета победа за Остапенко в седем мача против рускинята, както и седма купа в кариера ѝ. Трофеят е първи за нея от Дубай през 2022 година

Тя направи пет пробива в мача, като бе по-убедителна от Касаткина при първия си сервис, както и на ретур.

Така Елена Остапенко, която е шампионка на „ Ролан Гарос “ от 2017 година, ще се завърне в Топ 10 на ранглистата за първи път от повече от 5 години.

Ема Наваро пък завоюва WTA 250 шампионата в Хобарт. Във финала американката се наложи над белгийката Елизе Мертенс след 6-1, 4-6, 7-5. По-рано в конкуренцията. 22-годишната тенисистка завоюва своята първа WTA купа.

Финалът в Хобарт продължи 2 часа и 48 минути. Мертенс има две трофеи тук – през 2017 и 2018 година и беше доста покрай трета. Тя водеше с 5-4 в третия сет, само че загуби три следващи гейма.
Източник: flashnews.bg