Елче записа втора поредна победа в Ла Лига, след като

...

Виляреал се сгромоляса срещу слабак

Елче записа втора поредна победа в Ла Лига, откакто излъга с 1:0 вкъщи Виляреал в среща от 21-ия кръг. Автор на единственото и победно попадение в дуела стана аржентинският нападател Лукас Бойе. Той се появи в игра в средата на второто полувреме, а в 78-ата минута опъна мрежата зад своя съотечественик Херонимо Руи.

Бойе порази задачата с мощен шут от границата на наказателното поле, наказвайки неориентирана игра на гостите в половината на Виляреал. Руи съумя да закачи топката с ръка, само че не и да отрази мощния удар.

Буквалното в последната секунда на 6-минутното добавено време стражът на Елче Едгар Бадия избави удар с глава на съперников футболист след осъществяване на корнер и домакините удържаха значимия триумф, след който заемат 15-о място в класирането с 22 точки. Виляреал е осми с 29 точки.