Елче си тръгна с точка от гостуването на Виляреал, като

...

Елче измъкна точка от Виляреал

Елче си потегли с точка от гостуването на Виляреал, като срещата приключи 0:0. Планът на Хорхе Алмирон бе изпълнен съвършено от играчите му най-малко в отбранителен проект.

" Жълтата подновница " имаше предимство по повод владеенето на топката, само че не откри път през огранизираната защита на противника. Унай Емери опита да промени нещо, като пусна Алкасер и Кубо на почивката, само че гостите не допускаха липса на централизация и не оставяха пространства.

Малкото рискови обстановки пристигнаха след 70-ата минута. Морено опитва удар от отдалеченост, а по-късно и Кубо опита да затрудни вратаря, само че домакините не стигнаха до попадение.

El Elche sonríe...
... y el Villarreal se atasca.

Revive el encuentro de La Cerámica con el mejor resumen EN VÍDEO
— ElDesmarque (@eldesmarque)
Виляреал пропусна да се приближи до водача Атлетико Мадрид, само че изпревари Реал и е трети в класирането. След петото си тъждество от началото на сезона Елче е десети с актив от 14 точки.

Ла Лига 12 кръг, неделя 6 декември  Виляреал 0:0краен резулат  Елче