Елче продължи негативната си серия от 12 поредни мача без

...

Елче отново не победи, въпреки че водеше с два гола

Елче продължи отрицателната си серия от 12 следващи мача без победа в Ла Лига. Тази вечер възпитаниците на Фран Ескриба направиха 2:2 в гостуването си на Валядолид от 19-ия кръг. Гостите могат доста да съжаляват, защото изпуснаха преднина от два гола.

Елче поведе в 9-ата минута посредством Хосе Антониа, който се разписа с отдалечен удар. В 43-ата минута още веднъж той удвои, откакто получи дълъг пас, напредна и невъзмутимо осъществя.

През втората част обаче Валядолид стигна до равенството. В 72-ата минута Мичел Ереро понижи с отдалечен изстрел по земя, а в 89-ата минута Хоакин Фернандес оформи крайрото 2:2 с глава след центриране от фаул.

След това реми Валядолид се намира на 16-ото място в класирането с 19 точки. Елче пък заема 18-ата позиция със 17 точки.

Ла Лига 19 кръг, вторник 19 януари  Реал Валядолид 2:2краен резулат  Елче