Елче постигна ценна победа в битката за оцеляване, след като

...

Елче изненада Еспаньол като гост

Елче реализира скъпа победа в борбата за оцеляване, откакто надигра с 2:1 Еспаньол като посетител в конфликта сред двата отбора от 20-ия кръг на Ла Лига. Така отборът се завърна на победния път и прибави скъпи три точки в актива си.

Героят за Елче през днешния ден бе Пере Мия, който осъществя два бързи гола при започване на мача. Крилото откри резултата още в 6-ата минута. Той получи отличен пас на Тете Моренте и невъзмутимо осъществя за 0:1. След това в 14-ата минута Мия се възползва от неточност в защитата на противника, лиши топката и вкара за 0:2.

Еспаньол върна интригата в края на първото полувреме, когато получи дузпа, а Раул де Томас осъществя от бялата точка за 1:2.

Домакините обаче по този начин и не съумяха през второто полувреме да притиснат противника и да създадат поврат. Така те трябваше да преглътнат загубата.

След този мач Еспаньол се намира на 11-ото място с 26 точки. Елче се изкачи до 16-ата позиция с 19 точки.