Елче победи Атлетико Мадрид с минималното 1:о в мач от

...

Последният Елче надви Атлетико Мадрид, Барселона предвкусва титлата

Елче победи Атлетико Мадрид с минималното 1:о в мач от 34-ия кръг на Ла Лига. Фидел означи победното попадение.

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид са единствените тимове, които към момента имат математически късмет да завоюват купата. Загубата на столичани приближава каталунците до оценката. Ако Барселона победи Еспаньол в срещата от 22:00 часа, възпитаниците на Шави ще бъдат провъзгласени като първенци.

Домакините поведоха в резултата на стадион " Мануел Мартинез Валеро " в Елче в 41-ата минута. В опит да почисти топката вратарят на " дюшекчиите " Иво Гърбич боксира топката в краката на Фидел. Полузащитникът изпрати кълбото в опразнената врата за 1:0.

След почивката футболистите на Диего Симоне по този начин и сътвориха чисти положения пред противниковата врата.

Атлетико Мадрид остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 69 точки. Елче заема последното 20-о място в подреждането с 19 пункта.

В различен турнирен мач, игран по-рано през днешния ден, Валенсия победи Селта Виго с 2:1.